KONST / Litografier / Färglitografi 13862132
nr 1386 2132
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färglitografi, "Orientexpressen". Signerad, numrerad 16/499. Motivet: 23x13, yttermått inklusive ram: 46x33 cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:57:20
20/3 08:25:23
22 mar
Sven Lidberg
Läs mer om Sven Lidberg